Ettevõtlustänav toob Tuuru majja üle 250 kooli- ja lasteaialapse

Ettevõtlusnädalal Tuuru majas toimuvas Etteveõtlustänava programmist saab osa iga neljas Hiiumaa lasteaia- ja põhikooliõpilane. Kolme päeva jooksul toimuvas kaheksas simulatsioonimängus osaleb ligi 270 last.

Programme viib läbi MTÜ Ettevõtlusküla, juhendades kolme erinevat rollimängu - "Minu raha" (lasteaialastele), "Ettevõtlik pere" (algklassidele) ning "Ettevõtlik kodanik" (põhikooli vanematele klassidele). Programmides saavad osaleda lapsed vanuses 4-15, tänaseks on juba kõik ajad Hiiumaa lasteaedade ja koolide poolt kinni pandud ning 4.-6. oktoobril on Tuuru majja külla oodatud üle 250 lapse ehk ligi 25% kogu Hiiumaa lasteaedade ja põhikoolide õpilastest.

Kolmeks päevaks kujundatakse Tuuru maja ümber ettevõtlustänavaks, kus asub 6 ühiskondliku asutust ja ettevõtet ning 5 erinevat poodi. Õpilased jagatakse asutuste vahel ning neil tuleb mängu jooksul suhelda teiste ettevõtetega ja lahendada eakohaseid ning rollist tulenevaid ülesandeid. Mängu käibevahendiks on nii paberil kui virtuaalselt kasutatav mänguraha.

Praegu käivad läbirääkimised Hiiumaa ettevõtete ja asutustega, kes võiksid programme toetada oma asutuse sisustamise ja vahendite poolt. Näiteks tuleb ära sisustada pangaruumid, linnavalitsus, kliinik ja ilusalong, niisamuti toidupood, tehnikapood, riidepood, tööriistakauplus ja sporditarvete kauplus.

Ettevõtlustänava programmide ajakava on leitav Ettevõtlusnädala kodulehel:

Kolmapäev, 4. oktoober

Neljapäev, 5. oktoober

Reede, 6. oktoober

Programmide läbiviimist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Hiiumaa ettevõtjad ja omavalitsused ning korraldab SA Tuuru.

20.10.17